• Všechny novinky

    OR-CZ a ORTEX prohlubují strategické partnerství

    30. března 2016

V pondělí 21. března 2016, na první jarní pracovní den, podepsali generální ředitelé firem OR-CZ a ORTEX Deklaraci o vzájemné spolupráci na vývoji a podpoře systému OR-SYSTEM Open.

Tento symbolický akt v symbolický den potvrzuje závazek obou partnerských společností koordinovat své podnikatelské strategie i zcela konkrétně spolupracovat na analýze, vývoji, implementaci a následné podpoře podnikového informačního systému nové generace. 


OR-SYSTEM Open je integrované řešení, při jehož vývoji obě strany využívají jednotné vývojové a provozní prostředí na bázi jazyka Java. Integrace je založená na společně vyvinutém technologickém produktu ORCore, na společném datovém modelu v jednom databázovém prostředí.


"Podpis této deklarace je podle mého názoru významný v několika rovinách. Jde o veřejné potvrzení naší dlouholeté spolupráce, jak pro naše obchodní partnery, zaměstnance a spolupracující firmy tak i trh obecně. Zároveň je to vhodná příležitost pro redefinici našich společných aktivit, cílů a plánů do budoucna. Z lepší koordinace a kvalitnějšího produktu by měli těžit jak naši stávající, tak noví budoucí klienti." říká Ing. Jan Vaněk, jednatel a ředitel firmy ORTEX.


"Tato deklarace je novým impulsem v naší dlouholeté úspěšné spolupráci, které si velice vážím. Společný vývojový tým pracuje na plné obrátky a tak se můžeme brzy těšit na nový ERP systém v nejmodernější technologii, ve kterém budou obsaženy všechny naše mnohaleté zkušenosti. Očekávám také zkvalitnění naší spolupráce v oblasti produktové strategie, v marketingu a prodeji." dodává Ing. Václav Mačát, generální ředitel OR-CZ.

 
Na společné počátky podnikání a historii informačních technologií zavzpomínal také Ing. Jiří Holcman, zakladatel a jednatel firmy ORTEX: "Počátky mého působení v oblasti informatiky mi dodnes připomíná cenná technická památka, kterou se už stihla stát ruční děrovačka děrných pásek. První unixové servery, které jsme společně dodávali podnikům zkraje devadesátých let minulého století, měly značku Texas Instruments. Ty mi zase připomíná dodnes funkční kalkulačka. Podpis Deklarace tak chápu jako další článek do řetězu významných milníků naší firmy."