• Všechny novinky

    Reorganizace zpracování v expedičních skladech

    29. listopadu 2017

V TESLA Stropkov byl do zkušebního provozu odevzdán projekt „Reorganizace expedičního procesu“.

Hlavním cílem projektu je zabránit expedici nesprávných výrobků zákazníkům. Proces začíná odhlášením poslední operace na výrobku ve výrobě. Zde jsou pro balení a kontrolu vytvořené průvodní dokumenty, dle kterých je balení (karton, krabice, paleta, …) označeno a umístěno na definovanou plochu nebo do buněk regálového zakladače. Zaskladnění jednotlivých balení probíhá dle průvodní dokumentace, s OnLine potvrzením použitého skladového místa – buňky (bez potvrzení není skladový pohyb povolen a dle plánu nelze provést další skladovou operaci).

Vyskladňovaní zásob je řízeno „Vychystávacím plánem“ a následně pomocí „Vychystávacích příkazů“. Vyskladňovaná balení jsou pro konkrétní expedici shromážděna na „Kontrolní stěně“, kde se vykoná finální kontrola správnosti obsahu dodávky a současně se pořídí seznam balení nakládaných k transportu.

Zásoby v procesu jsou vedeny v metodě FiFo. Jako výstup dat pro řízení a čtení jsou vytvořeny operativní dokumenty z výroby a kontroly (texty s čísly a různými typy čárových kódů). Informace k vychystávání, expedici a ke složení transportu jsou vytvořeny přímo v mobilních terminálech – čtečkách čárových kódů (obdobná metodika a technologie je ve všech skladech nákupu).

Pro interní hodnocení procesu je sledována metrika – nulová chybovost expedice dodávek.