SUTOL Symposium 2018 v Praze představovalo novinky v produktech IBM

V rámci SUTOL sympozia 2018, které se konalo 16. května v kongresovém centru GreenPoint v Praze, vystoupil náš kolega Ing. Libor Hós na téma kvalifikovaný elektronický podpis v prostředí IBM Notes. Prezentace hovořila o potřebě zákazníků plnit podmínky nařízení eIDAS a zapojení subjektů EU v oblasti eGovermentu a soukromém sektoru prostřednictvím standardizovaných a zabezpečených komunikačních služeb a prostředků.

Na výroční konferenci jste se mohli dozvědět o novinkách v oblasti IBM Collaboration Software, k vidění byly živé ukázky toho, jak lze tyto produkty používat v praxi a jak mohou pomáhat při řešení každodenních úkolů. Byla možnost diskutovat s odborníky z IBM i partnerských firem, ptát se a vyměňovat zkušenosti s kolegy z jiných společností.
Byly představeny aktuální novinky například plány týkající se oblasti Notes/Domino (včetně připravované verze 10), Connections, Workspace a souvisejicích produktů. Odpolední část byla zaměřena na praktická témata jako práce na mobilních zařízeních, GDPR, komunikaci v týmech nebo snadný vývoj webových aplikací.