• Všechny novinky

    Workshop digitalizace zdravotnictví s IHE

    18. listopadu 2021

Odborný workshop za účasti mezinárodních expertů IHE Europe, zástupců ministerstva zdravotnictví ČR, poskytovatelů zdravotní péče a zdravotních pojišťoven.

Jménem spolku IHE Czech Republic, kterého je společnost OR-CZ členem, bychom Vás rádi pozvali na důležitý workshop k problematice IHE (více o IHE zde).

IHE hraje významnou roli v rámci výměny zdravotní dokumentace a interoperability a zcela jistě sehraje důležitou roli i v digitalizaci zdravotnictví v ČR. Využití profilů IHE přímo doporučuje Evropská komise, WHO i Ministerstvo zdravotnictví ČR a zřejmě sehraje i důležitou roli pro nadcházející dotační programy pro eHealth a interoperabilitu (NPO, IROP).
Na workshopu vystoupí i významná osobnost Dr. Alexander Berler, který se podílel na zavádění národních eHealth projektů v řadě zemí v EU. Na workshopu se dozvíme praktické využití IHE profilů v praxi ze zemí, kde se již standardy úspěšně využívají.
Seminář proběhne na půdě ministerstva zdravotnictví 18.11. od 10:00 – 12:00, kapacita semináře je omezená, přednost mají poskytovatelé zdravotní péče, registrace na info@ihe-czech.cz.
Současně bychom Vás chtěli vyzvat k členství ve spolku IHE ČR, kde potřebujeme společně koordinovat potřebné standardy pro digitalizaci českého zdravotnictví. Více o možnostech členství ZDE.

V případě Vašeho zájmu prosíme o registraci obratem, z důvodu omezené kapacity.

Těšíme se na setkání.