• Všechny novinky

    OR-CZ podporuje úspěšnou reprezentaci v travním lyžování

    19. února 2016

Čeští travní lyžaři znovu ve světové špičce!

Vrcholem uplynulé sezóny bylo Mistrovství světa v Itálii. Češi svojí kvalitou potvrdili roli favoritů a přivezli pět medailí ze světového šampionátu. Mezi muži zabodoval Jan Němec, který se stal, již po čtrnácté, mistrem světa v superkombinaci. Do své sbírky přidal i stříbro ze slalomu a pro bronzovou medaili si dojel v obřím slalomu. Skvěle mu sekundoval reprezentační kolega Martin Štěpánek. Skvělým výkonem v superkombinaci vybojoval bronz v slalomu. V kategorii žen se prosadila úřadující juniorská mistryně světa Adéla Kettnerová. Ve své nejsilnější disciplíně superobřím slalomu brala stříbro.

Ještě výraznější stopu ve světové elitě zanechali junioři. Juniorský šampionát se konal v České republice a naši reprezentanti dokonale využili domácího prostředí. Nebylo dne, aby Češi na mistrovství světa juniorů ve Štítné nad Vláří neslavili alespoň jednu medaili. Tým travních lyžařů od čtvrtka do neděle vybojoval ve čtyřech disciplínách celkem devět cenných kovů. Adéla Kettnerová je juniorskou mistryní světa v superobřím slalomu a obhájila tento titul z posledního juniorského šampionátu.  Tomáš Soltík získal titul juniorského mistra světa ve slalomu a přidal ještě dvě stříbra v superobřím slalomu a v superkombinaci, Martin Barták byl velkým překvapením. Ke dvěma bronzovým ze superkombinace a obřího slalomu přidal vynikající stříbro ve slalomu. Dvě bronzové medaile přidali do české sbírky ještě Hynek Rajch (superobří slalom) a Jan Jerošek (slalom).

S výraznou podporou OR-CZ spol. s r.o., která je již patnáct let hlavním partnerem „travařů“ se podařilo zajistit také start reprezentace ČR ve všech podnicích Světového poháru 2015. Mezi tradičními pořadateli se v kalendáři závodů objevil i exotický svah v Íránském středisku Dizin (zde se pojede juniorské MS 2016). Celkově se ve Světovém poháru nejvýše z našich probojovali Adéla Kettnerová a Martin Štěpánek, shodně na páté místo. Družstvo Českých lyžařů skončilo druhé v hodnocení národů.

Konečné pořadí SP 2015:

Muži: 
1. Stocker (AUT)- 1120 
2. Frau (ITA)- 1110 
3. Hüppi (SUI)- 835 
4. Portmann (SUI)- 545 
5. Štěpánek (CZE)- 531 
6. Kolouch (CZE)- 509


Ženy: 
1. Miková (SVK)- 1155 
2. Hetfleisch (AUT)- 1095 
3. Gerlach (AUT)- 870 
4. Krueckel (AUT)- 564 
5. Kettnerová (CZE)- 560
6. Rašovská (CZE)- 544
7. Dudíková (CZE)- 499

 
Týmy: 
1. Rakousko - 4538 
2. Česko - 3414
3. Itálie - 3135 
4. Švýcarsko - 1141 
5. Slovensko - 1018