O našem klientovi

založení nemocnice

zahájení spolupráce

zaměstnanců

Vojenská nemocnice Olomouc byla založena v roce 1748 a je tak nejstarší vojenskou nemocnicí na území bývalého Československa. Nemocnice disponuje v současné době 265 lůžky.
Kromě toho, že je resortní nemocnicí Armády ČR, a jako taková mj. provozuje středisko pro válečné veterány, je připravena poskytovat služby i jiným uniformovaným složkám ČR. Vojenská nemocnice Olomouc je také výukovou nemocnicí pro Lékařskou fakultu Univerzity Obrany, ale podílí se aktivně i na výchově tuzemských i zahraničních studentů Lékařské fakulty Univerzity Palackého.

Více informací o klientovi

Popis řešení

V rámci projektu proběhla implementace centrálního systému PACS pro elektronické zpracování, archivaci a distribuci obrazových dat MARIE PACS (SW + HW), datových úložišť a multilicence klinického DICOM prohlížeče. V rámci upgrade v roce 2015 byly dále instalovány diagnostické pracovní stanice s 6MPix diagnostickými monitory, které slouží k diagnostice vyšetření ze všech modalit, vč. MR, CT, DR a dalších, které jsou k centrálnímu systému připojeny.

Přínosy řešení

"Nemocnice si zakládá na tom, aby byla vybavena nejmodernější špičkovou zdravotní technikou, kterou je potřeba obnovovat v souladu s novými trendy, proto implementace moderního řešení MARIE PACS pro elektronické zpracování, archivaci a distribuci obrazových dat byla jedním z důležitých kroků v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb. Systém MARIE PACS urychluje proces diagnostikování problému pacienta, je jednoduše rozšiřitelný a především zajišťuje archivaci dat s vysokou úrovní bezpečnosti a v souladu s legislativou."

pplk. MUDr. Josef Novotný, Ph.D., primář RDG